Napísali o nás

Napísali o nás: Šarm

4. júl, 2020

Speváka Mojseja zdrvila smrť kamaráta! Ľudia, toto nikdy nerobte, prosí Braňo


Braňo Mojsej má jasný názor na pitie alkoholu pri vode.

Braňo Mojsej má jasný názor na pitie alkoholu pri vode.

Foto: Archív

Zlozvyky rekreantov dvíhajú tlak spevákovi Braňovi Mojsejovi (52). Jeden taký mu totiž vzal blízkeho priateľa.

Braňo Mojsej pred desiatimi rokmi prišiel o dobrého kamaráta, ktorý sa počas letných horúčav išiel schladiť do štrkoviska Krásna neďaleko Košíc. „V bufete si dal tvrdý alkohol a rozhorúčený skočil do vody. Rozšírené cievy sa mu náhle stiahli, dostal kŕč, atak a bohužiaľ sa utopil,“ povedal Šarmu zdrvený spevák, ktorý sa aj pre tento príbeh rozhodol poukázať na nástrahy nešťastnej kombinácie alkohol a vodná plocha.

Dovolenkové plány Slovákov 

Slováci húfne plánujú letné dovolenky doma. Podľa prieskumov sa chystá zostať na rodnej hrudi až rekordná polovica národa. Agentúra Go4insight napríklad zistila, že do tradičného Chorvátska sa chystá 6 % obyvateľstva, čo je len štvrtina oproti plánom spred koronakrízy.

Dá sa teda očakávať, že akvaparky a kúpaliská budú praskať vo švíkoch. Noha na nohe bude šliapať aj naše lesy, keďže sme podľa Eurostatu národ výletníkov do hôr. Na krátkodobú rekreáciu tam ide každý štvrtý Slovák. Tisíce turistov v prírode so sebou prináša aj problémy a mnohé z nich ich ohrozujú na životoch. Jedným z prvých je alkohol.


Ako kedysi

Nedokonale pokosená lúka, mútnejšie jazero, bzučiace komáre a basa piva pri deke, cez ktorú vás pichá do zadku steblo trávy. Budeme toto leto dovolenkovať tak, ako sa zvyklo kedysi? Nádrže Ružiná, Domaša, banskoštiavnické tajchy, či bratislavské Zlaté piesky zrejme skutočne čaká nával dovolenkárov. Spevák Braňo Mojsej, abstinujúci alkoholik, tomuto scenáru kvituje, ale varovný prst dvíha pri alkohole.

„Mnohé jazerá sú úplne bez akejkoľvek kontroly, plavčíkov. Stačí zájsť v noci k vodnej nádrži hocikde na Slovensku a zistíte, že len 10 % z nich má nejakú kontrolu. Stav je alarmujúci,“ upozorňuje na bezbrehé popíjanie pri vode Braňo.

„Točíme pre Mojsej clinic dokument, v ktorom sa aj tejto nekontrolovanej zábave, žúrovaniu pri ohni v blízkosti jazier, zaoberáme. Počujete len hluk opilcov a nešťastie vždy v spojitosti s opitosťou visí vo vzduchu,“ varuje rocker.

Kúpanie sa, či plávanie pod vplyvom alkoholu je vždy na hrane života a smrti. „Hlavne skok do studenej vody, ak je telo rozhorúčené a alkohol roztiahol cievy. Vtedy často nastáva rýchla smrť. Veľmi veľa, nielen mladých ľudí, takto zbytočne zomrelo. Alkohol a kúpanie sa nejde dokopy,“ dodáva pre Šarm Braňo.

viac na:
https://sarm.pluska.sk/celebrity/spevak-mojsejtragicky-prisiel-kamarata-ludia-toto-nikdy-nerobte-prosi-brano?fbclid=IwAR2tSci_j0AEa_SEYeUtSBnFzf8MqnlYKgoamz5WC5fxYNfbOjbqwKoo8Mk